Dell Laptop Charger 65W Watt USB Type C AC Power Adapter (HA65NM170)
* Compatible Devices: Laptops
* Connector Type: USB
* Brand: Dell
* Wattage: 65 watts
* Input Voltage: 240 Volts
* Power Source: Corded Electric
* Item Weight: 9.6 Ounces
Out of stock
SKU:
dell_ha65nm170
Category: Laptop Bags & Accessories
Tags: Dell, Dell Charger, Dell Laptop Charger, Dell Laptop Charger 65W Watt USB Type C AC Power Adapter, Dell Power Adapter
Description
* Output:5V/9V/15V/20V-3A/3A/3A/3.25A,65W USB-C tip
* Compatible SKU or DP/N: 02YK0F, 0M1WCF, 0JYJNW
* Compatible Factory Model: LA65NM170, HA65NM170, DA65NM170
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|
Reviews (0)
Be the first to review “Dell Laptop Charger 65W Watt USB Type C AC Power Adapter (HA65NM170)” Cancel reply
Related products
Dell 24 Monitor: E2424HS
Dell 24 Monitor: P2422H
Dell 24 Monitor: P2422H
- Device Type: White LED edgelight system
- Features: USB 3.2 Hub
- Panel Type: In-Plane Switching Technology
- Aspect Ratio: 16:9
- Native Resolution: 1920 x 1080 at 60 Hz
- Pixel Pitch: 0.2745 mm x 0.2745 mm
- Brightness: 250 cd/m² (typical)
- Contrast Ratio: 1000:1 (typical)
- 1 x DisplayPort Cable
Dell 3DDDG 42wh 11.4V Laptop Battery
Dell E2220H 21.5″ Monitor
Dell Pro 14 Laptop PC14250
Dell Pro 14 Laptop PC14250
- CPU: Intel(R) Core(TM) Ultra 7 255U (12 TOPS NPU, 12 cores, up to 5.2 GHz)
- RAM: 16 GB, DDR5, 5600 M T/s
- Storage: 512 GB SSD
- Screen Size: 14" Non-Touch FHD+
- Graphics: Integrated Intel Graphics
- Operating System: Windows 11 Pro
- Web Cam: FHD HDR Camera
- Wi-Fi: Intel(R) AX211 WLAN
- Bluetooth: Yes
- Optical Drive: N/A
- Backlit Keyboard: N/A
- Fingerprint Reader
- 65W AC Adapter, USB Type-C